Salon kosmetyczny - Tarchomin - Depilacja laserowa
Salon Kosmetyczny Tarchomin Depilacja Laserowa

Eksfoliacja kwasami

Eksfoliacja kwasami

Eksfoliacja Kwasami

Peelingi chemiczne stanowią skuteczny i popularny sposób na minimalizowanie defektów kosmetycznych oraz na walkę ze starzeniem się skóry. Opisane zabiegi, są to zabiegi złuszczajcie naskórek dzięki czemu pobudzają odnowę komórkową, wygładzają, rozjaśniają oraz nawilżają skórę. Zabiegi złuszczające z użyciem kwasów działają wielokierunkowo na każdy problem skóry.

Kwasy owocowe 35% → eksfoliujące serum z kompleksem kwasów owocowych, polecane do każdego rodzaju cery.

Kwasy migdałowe 40% →odmładzające serum z 40% kwasem migdałowym.

Kawasy pirogronowy 25% i 60%→ 25% serum normalizujące dla cery tłustej i trądzikowej z nadmierną ilością sebum. 60% koncentrat odmładzająco-normalizujący dla skór trądzikowych z zaskórnikami i bliznami.

Kwasy mlekowe 60% → koncentrat nawilżająco-odmładzający dla skór szarych, suchych, pozbawionych blasku.

Kwasy azelainowe 40% → bioaktywne serum na trądzik różowaty dla skór naczyniowych ze skłonnością do rumienia.

Kwasy kojowe 50% → serum na przebarwienia dla skór z nierównomierną pigmentacją i piegami.

Kwasy TCA (frost peel) → kwas trójchlorooctowy, najsilniejszy i najbardziej skuteczny kwas wykorzystywany w salonach kosmetycznych. Działa na zasadzie koagulacji białek skóry i w efekcie złuszczania komórek naskórka. Maksymalna głębokość eksfoliacji to cały naskórek, aż do warstwy podstawnej.

Pixel peel → mikroigłowa eksfolacja z zastosowaniem kwasów, która gwarantuje szybkie i spektakularne efekty. W wyniku działania mezoterapii mikroigłowej w naskórku powstają mikrokanały przez które transportowane są cząsteczki kwasu. Pozwala to na szybkie pokonanie bariery naskórkowej i penetrację peelingu chemicznego do głębokich warstw skóry. Synergia działania kwasu i igieł powoduje powstanie mikrourazów, które pobudzają organizm do dwóch procesów − eliminacji i regeneracji. W efekcie odbudowany naskórek jest pozbawiony hiperpigmentacji, a w skórze właściwej powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe. W obrazie klinicznym skóry po zabiegu widać spłycenie zmarszczek i bruzd oraz eliminację nagromadzonej melaniny. W zależności od dobranego preparatu (kwasu) użyte substancje mogą penetrować od warstw naskórka po skórę właściwą oraz w różny sposób oddziaływać na skórę − przeciwstarzeniowo, przeciwtrądzikowo, antyhiperpigmentacyjnie. Wysoka intensywność zabiegu, pozwala na osiągnięcie wielowymiarowych efektów już po jednej wizycie w gabinecie kosmetycznym.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację.