Salon kosmetyczny - Tarchomin - Depilacja laserowa
Salon Kosmetyczny Tarchomin Depilacja Laserowa

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia Igłowa - rewitalizacja i suplementacja

Mezoterapia igłowa jest miejscowym, niechirurgicznym zabiegiem pielęgnacyjnym. Za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą, poprzez niewielkie nakłucia na powierzchni skóry, zostają wprowadzone w głąb skóry właściwej substancje odżywcze i rewitalizujące zawarte w gotowych ampułkach do mezoterapii.

Wprowadzanie preparatów bezpośrednio do żywych warstw naskórka i skóry właściwej pozwala ominąć nieprzepuszczalną dla wielu substancji barierę jaką stanowi warstwa rogowa. Dzięki temu zabiegi są znacznie bardziej efektywne i przynoszą dużo szybsze rezultaty od zabiegów wykonywanych jedynie na powierzchni.

 

Mezoterapia igłowa jest polecana w szeregu różnych problemów skórnych, najczęściej jednak jest wybierana w przypadku walki z procesem starzenia się skóry objawiającym się zmarszczkami, utratą jędrności i elastyczności oraz przesuszeniem, a także do redukcji rozstępów, cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej czy zahamowania procesu łysienia i wzmocnienia włosów. Oznacza to, że może być wykonywana zarówno na twarzy, jak i na pozostałych częściach ciała, a także na owłosionej skórze głowy, w zależności od potrzeb. Dzięki zabiegowi uzyskać można efekt rewitalizacji, regeneracji, odżywienia i ujędrnienia skóry. Zmarszczki ulegają wyraźnej redukcji. Skóra jest lepiej nawilżona, bardziej napięta i gładka, odzyskuje blask. Zmiany te można zaobserwować gołym okiem. Jest to w dużej mierze odzwierciedlenie procesów, które zachodzą w głębi skóry – stymulacji fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny, przywrócenia skórze właściwej struktury, neutralizacji wolnych rodników, unormowania podziałów komórkowych. W przypadku zabiegów na ciało poprawia się mikrokrążenie i wzmagają się procesy lipolizy, mezoterapia ujędrnia i uelastycznia skórę. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie cellulitu i rozstępów oraz zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Mezoterapia igłowa pomaga także w walce z łupieżem, odżywia i wzmacnia cebulki włosów, hamując ich wypadanie.

Niewątpliwą zaletą mezoterapii igłowej jest to, że substancje aktywne są wprowadzane dokładnie tam, gdzie chcemy, żeby działały. Dotyczy to zarówno lokalizacji, jak i głębokości wkłucia. Dzięki temu efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Ważną składową powodzenia całego zabiegu jest dobór odpowiedniego koktajlu. Niezbędne jest określenie problemu, który za pomocą mezoterapii igłowej chcemy rozwiązać i taki wybór składników aktywnych, który nam w tym pomoże. Wśród substancji, które najczęściej znajdują się w koktajlach należy wymienić m .in. kwas hialuronowy, DMAE, elastynę, witaminy, minerały oraz wyciągi roślinne, np. z wąkrotki azjatyckiej. Poza koktajlem, dobieramy także odpowiednią technikę wprowadzania substancji, co pozwoli na uzyskanie jak najlepszego rezultatu.

Prawidłowo wykonany zabieg jest bezpieczny i prawie bezbolesny. W celu zmniejszenia ewentualnych odczuć bólowych stosujemy krem znieczulający, który łagodzi uczucie pieczenia i inne nieprzyjemne odczucia mogące towarzyszyć zabiegom kosmetycznym. Po wykonaniu pełnej kuracji mezoterapii igłowej rezultaty są spektakularne!

Jednak podczas trwania terapii w wyniku ostrzykiwania, na skórze mogą pojawić się drobne podrażnienia, a nawet zasinienia lub niewielkie obrzęki. Jest to stan przejściowy, a przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków dobranych indywidualnie, stan dyskomfortu będzie krótkotrwały. Ponadto, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów po zabiegu należy przestrzegać kilku zasad, np. nie należy: korzystać z sauny i siłowni, pić alkoholu oraz nakładać makijażu bezpośrednio po zabiegu. Przez 7 dni należy unikać kąpieli słonecznych, a dodatkowo używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50.

Zapraszamy do inywidualnej konsultacji.